ЯЙЦЯ В ПРИКОРМІ
- Анна Чередніченко
- 2 години тому
- Читати 1 хв
Яйця, як і інші 14 найчастіших алергенів, потрібно додавати в раціон дитини на першому році життя.
І так як яйця, поруч з глютеном та молочкою, є найчастішими інгредієнтами на нашій кухні, саме вони у складі цієї трійки мають зʼявитися в раціоні малюка поміж усіх інших алергенів.
По-перше, тому що це база більшості наших звичних страв.
По-друге, тому що їх зручно подати.
По-третє, тому що раннє знайомство з яйцем за останніми даними JAMA Pediatrics від червня 2026 знижує виникнення алергії на 17,4% в порівнянні з відкладеним введенням.
Іншими словами, не треба чекати 7-8 місяців, як дехто каже. І тим паче року!
Це також і зручно з практичної точки зору:
• мʼяка консистенція для перетворення в пюре;
• чудовий склад для підвищення поживної щільності прикорму і кращого насичення;
• легко подати для БЛВ та переходу на шматочки: від скибочок до омлету чи скремблу — ви ж уже прослухали поскаст про поєднання пюре та шматочків в телеграмі? 😉
• зручно додавати в різні намазки для перекусу;
• практично незмінний інгредієнт в запіканках — теж для шматочків та БЛВ;
• а ще його можна використовувати в розімʼятому вигляді, коли поступово знайомите дитину з більш густим та текстурним пюре.
Ну і ви ж знаєте, що даємо яйце повністю, білок і жовток не розділяємо, правда?))
Ну і що яйце має зажди бути повністю приготоване, ніяких рідких жовтків-білків, да?
Питання, досвід, пропозиції — чекаю в коментах 🤗



